රිෂාඩ් සහ රවී අද CID­යට

පාස්කු ප්‍රහා­ර­යට අදා­ළව හිටපු කර්මාන්ත ඇමැති රිෂාඩ් බදි­යු­දීන් මහතා සහ බැදු­ම්කර ගනු­දෙ­නු­වට අදා­ළව හිටපු මුදල් ඇමැති රවී කරු­ණා­නා­යක මහතා යන දෙදෙ­නාම අද 27 පෙර­වරු 9. 00ට ප්‍රකා­ශ­යක් ලබා දීමට අප­රාධ පරී­ක්ෂණ දෙපා­ර්ත­මේ­න්තුව හමුවේ පෙනී සිටී­මට නිය­මි­තය.

කොටුව මහේ­ස්ත්‍රාත් රංග දිසා­නා­යක මහතා ඉකුත් 24 වැනිදා ලබා දුන් නියෝ­ග­යට අනුව රිෂාඩ් බදි­යු­දීන් මහතා අද වවු­නි­යාව ඉර­ට්ට­පෙ­රි­ය­කු­ලම් පොලි­සියේ අප­රාධ පරී­ක්ෂණ දෙපා­ර්ත­මේ­න්තුවේ ඒක­කය හමුවේ පෙනී සිටී­මට නිය­මිත අතර රවී කරු­ණා­නා­යක මහතා කොළඹ අප­රාධ පරී­ක්ෂණ දෙපා­ර්ත­මේ­න්තුවේ මූල්‍ය කොට්ඨා­සය හමුවේ පෙනී සිටී­මට නිය­මි­තය.

මොවුන් දෙදෙනා මෙවර මහ­මැ­ති­ව­ර­ණය සඳහා තරඟ කිරී­මට නිය­මිත බැවින් රිෂාඩ් බදි­යු­දීන් මහ­තාගේ ප්‍රකා­ශය ලබා ගැනී­මට අප­රාධ පරී­ක්ෂණ දෙපා­ර්ත­මේ­න්තුවේ නිල­ධා­රීන් වවු­නි­යාව පොලි­සිය වෙත යොමු වන අතර රවී කරු­ණා­නා­යක මහතා කොළඹ දිස්ත්‍රි­ක්කයේ අපේ­ක්ෂ­ක­යකු බැවින් දහ­වල් 1.30 වන තෙක් පම­ණක් ඔහු­ගෙන් ප්‍රකාශ ලබා ගන්නා ලෙස මහේ­ස්ත්‍රා­ත්ව­රයා අප­රාධ පරී­ක්ෂණ දෙපා­ර්ත­මේ­න්තුවේ නිල­ධා­රීන්ට දැනුම් දුන්නේය.

මොවුන් දෙදෙනා මැති­ව­රණ කට­යු­තු­වල නියැළී සිටින බැවින් මහ මැති­ව­ර­ණ­යට පසුව දින­යක් ලබා දෙන ලෙස අධි­ක­ර­ණ­යෙන් සිදු කළ ඉල්ලීම සලකා බැලු මහේ­ස්ත්‍රා­ත්ෙ­ව­රයා මේ නියෝ­ගය සිදු කළේය.

Recommended For You

About the Author: Editor