රථ පෙළ­පා­ළිව­ලට නීතිය දැඩිව – මැකෝ

ඡන්ද රැස්වීම් වලදී රථ පෙළ­පාළි සිදු­ක­රන බවට පැමි­ණිලි රැසක් ලැබී ඇති බවත් එවැනි සිද්ධීන් සම්බ­න්ධ­යෙන් නීතිය දැඩිව ක්‍රියා­ත්මක කරන බවට තමන් වැඩ­බ­ලන පොලි­ස්ප­ති­ව­ර­යාට උප­දෙස් ලබාදී ඇති බවත් මැති­ව­රණ කොමි­ෂන් සභාවේ සභා­පති මහින්ද දේශ­ප්‍රිය මහතා පව­සයි. පසු­ගිය දින කිහි­පය තුළ­දීම ඡන්ද රැස්වීම් අත­ර­තුර රථ පෙළ­පාලි පව­ත්වන බවට පැමි­ණිලි ලැබී අතර පුත්ත­ලම, කල්මුණේ, හම්බ­න්තොට, නැඟෙ­න­හිර පළාතේ ඇතැම් ස්ථානවල මෙවැනි රථ පෙළ­පාළි පවත්වා ඇති බවත් සභා­ප­ති­ව­රයා පැව­සීය.

මෝටර් බයි­සි­කල් විසි­ප­හක් තිහක් ආදි ප්‍රමා­ණ­යක් යොදා ගනි­මින් සිදු­ක­රන මෙවැනි පෙළ­පාළි මඟින් ජන­තාව බිය වැද්දීම, තම දේශ­පා­ලන පක්ෂය ඉස්මතු කිරී­මට උත්සාහ කිරීම ආදි විවිධ උත්සා­හ­යන් සඳහා ඇතැ­මුන් උත්සාහ කළද මෙවැනි ක්‍රියා­වන් සඳහා කිසිඳු ඉඩක් ලබා­දිය නොහැකි බවද සභා­ප­ති­ව­රයා කීය.

ඇතැම් ස්ථාන වල අශ්ව­යින් වැනි සතුන් පවා යොදා­ගෙන පෙළ­පාළි යන බවට පැමි­ණිලි ලැබී ඇති අතර ඊයේ (27) පැවැති දේශ­පා­ලන පක්ෂ නියෝ­ජි­ත­යින් හා පක්ෂ ලේක­ම්ව­රුන් අතර පැවැති සාක­ච්ඡා­වේ­දීත් මේ පිළි­බද අව­ධා­නය යොමු­ කළ බව සභා­ප­ති­ව­රයා සඳ­හන් කළේය.

Recommended For You

About the Author: Editor