දෝනිගේ තැනට සුදුසු ෂර්මා රයිනා කියයි

ඉන්දීය ක්‍රිකට් කණ්ඩායමේ එම්.එස් දෝනිගේ තත්ත්වයට පැමිණිමට සිටින ඊ ළඟ සුදුස්සා බව සුරේෂ් රයිනා පෙන්වා දෙනවා.

රොහිත් ෂර්මාගේ නායකත්ව ගුණාංග ගැන ඉහළින් වර්ණනා කරන රයිනා “”මම ඔහුව දැක ඇත්තෙමි, ඔහු සන්සුන්ය, ඔහු සවන් දීමට කැමතියි. ඔහු ක්‍රීඩකයන්ට විශ්වාසය ලබා දීමට කැමතියි.යනුවෙන් පවසයි.

බංගලාදේශයේ පැවති නිදහස් කුසලාන ජයග්‍රහණය වෙනුවෙන් තමන් ඔහු යටතේ ක්‍රීඩා කර ඇති බව පෙන්වන සුරේස් රයිනා, වසර අටක් තුළ මුම්බායි ඉන්දියන්ස් පිල වාර්තා 4 ක් වාර්තා කරමින් ශර්මා අයි.පී.එල්. ඉතිහාසයේ වඩාත්ම සාර්ථක නායකයා බව පෙන්වා දෙයි. තරඟ 100 කට වඩා පෙරමුණ ගෙන සිටින නායකයින් අතර ජයග්‍රාහී ප්‍රතිශතය අනුව ඔහු දෝනි පසුපසින් සිටී. තරඟ 104 කදී ජයග්‍රහණ 60 ක් 58.65 ක් ලබා ඇත. විරාත් කෝලි නොපැමිණීම සම්බන්ධයෙන් ෂර්මා ඉන්දියාවේ නායකත්වය දරා ඇති අතර 2018 දී නිදාස් කුසලාන හා ආසියානු කුසලාන තරගාවලියේදී ඉන්දියාව ශූරතා ජයග්‍රහණ කරා මෙහෙයවා තිබේ යන්නද අවධාරණය කරයි.

දෝනි මෙන්ම රෝහිත් ෂර්මා ද සවන්දීමට ප්‍රිය කරන නායකයන් බව සුරේෂ් රයිනා පෙන්වා දෙයි.ඒ නිසා මහේන්ද්‍ර සිං දෝනි මෙන්ම රෝහිත් ෂර්මා ද අපූරු නායකයන් බව පවසන සුරේෂ් රයිනා,සවන් දෙන නායකයෙක්ට බොහෝ දේ විසඳිය හැකි බව පෙන්වා දෙයි.ඒ සවන්දීම තුළින් ක්‍රීඩකයන්ගේ මානසික තත්ත්වය ඇතුළු බොහෝ දේ සඳහා යහපත් විසඳුම් ලබා දිය හැකි බව පේවා දෙන සුරේස් රයිනා නැවත නැවතත් අවධාරණය කරමින් කියා සිටින්නේ දෝනි මෙන්ම රෝහිත් ෂර්මා ද අපූරු නායකයන් බවයි.

Recommended For You

About the Author: Editor